Kontakt

Emailová linka

info@fsas.eu

Zjistit více

Certifikace

Garance ceny a správnosti

Logo certifikace


Zjistit více

Změna dodavatele elektřiny a plynu: leden – duben 2018

Jak se daří trhu s energiemi? Lidé mají nyní obavy z hlášeného zdražení elektřiny a plynu, což se začíná projevovat na poptávce po smlouvách na dobu neurčitou.

Březen byl měsícem, kdy odběratelé měnili energie v nejvyšší míře – odběratelé sjednali o 44 % smluv více, než v měsíci únoru. Očekává se, že vzrůstající trend bude pokračovat z toho důvodu, že lidé mají obavy ze zdražování cen energií a chtějí si zajistit výhodnější cenu.

Odběratelé v první části roku 2018 raději sjednávali smlouvy na dobu neurčitou – po tomto typu kontraktu sáhlo o 24,14 % více lidí, než po smlouvách na dobu určitou. Z toho vyplývá, že přestože se očekává zdražení energií, odběratelé nemají příliš velký zájem si ceny fixovat prostřednictvím dlouhodobých smluv a raději si ponechávají možnost flexibilně změnit svého dodavatele v případě, že by narazili na zajímavou cenovou nabídku.

V tomto roce rovněž množství klientů využilo motivačních benefitů pro nové zákazníky, které některé energetické firmy poskytují pro nově příchozí. Mezi často využívaný benefit patřila například sleva na první fakturaci.