Kontakt

Emailová linka

info@fsas.eu

Zjistit více

Certifikace

Garance ceny a správnosti

Logo certifikace


Zjistit více

Zdražování energií se konečných spotřebitelů příliš nedotkne

Rok 2018 bude ve znamení dražší elektřiny a plynu. Přestože tyto komodity podraží, konečným uživatelům se paradoxně ceny nenavýší buď vůbec, nebo jen velmi mírně.

Na rostoucí ceny energií má vliv několik faktorů. Prvním je růst její ceny na světové burze, který je zapříčiněn zdražováním černého uhlí. Dalším důvodem je zvyšující se spotřeba energií. České ekonomice se nyní výborně daří, firmy se rozšiřují, či se dokonce zakládá řada nových. To všechno vede ke zvýšené spotřebě a tudíž i zdražování.

Přestože ceny energií rostou, koncoví spotřebitelé se nemusí obávat výrazného zdražení. „Domnívám se, že energetické firmy ve snaze udržet si své stávající zákazníky raději sníží své obchodní marže, než aby riskovaly odchod svých klientů ke konkurenci.“ Tvrdí Zbyněk Laisek z portálu Porovnej24.cz. Zároveň dodává, že nyní je vhodná doba ke změně dodavatele, protože ceny jednotlivých energetických firem přichází z mnohými atraktivními benefity, aby nalákaly nové zákazníky – například slevou z první fakturace.