Aktuality

Sfinance.cz se mění na Porovnej24.cz

16.3.2015

Sfinance.cz měníme na Porovnej24.cz. Od 16. března 2015 tak naše služby a produkty najdete na www.porovnej24.cz. Změnu provádíme společně s firmou AOF, s.r.o., která zajišťuje technický provoz našich portálů. My – společnost FSAS – budeme nadále zodpovídat za obsah a správnost výpočtu kalkulací.

Tisková zpráva:

Sfinance.cz budou nadále fungovat nezávisle na Seznam.cz jako Porovnej24.cz

Společnost AoF, provozovatel srovnávače finančních produktů v současné době známého jako Sfinance.cz, se rozhodla nadále provozovat srovnávač samostatně a nezávisle na společnosti Seznam.cz. Od 16. března 2015 tedy její produkty najdou uživatelé na doméně www.porovnej24.cz. Pro klienty, kteří si pod hlavičkou serveru Sfinance.cz sjednali dlouhodobé produkty, se nic nezmění, podmínky dohodnutých smluv zůstávají beze změny.

Případní návštěvnici serveru Sfinance.cz budou do května 2016 přesměrováváni na novou doménu www.porovnej24.cz, kde najdou srovnávač provozovaný společností AoF. Po stejnou dobu pak bude Seznam.cz podporovat návštěvnost nového portálu. Klienti s dlouhodobými smlouvami, jejichž závazky stále platí, budou o změně domény a názvu srovnávače informováni e-mailem. Budou jim také nabídnuty služby nového srovnávače. Ten bude strukturou i vzhledem připomínat současnou verzi dostupnou na stránkách www.sfinance.cz.

Pozor, povinné ručení teď musíte vybírat pečlivě!

18.11.2014

Ceny povinného ručení rychle stoupají, rozdíl mezi jednotlivými nabídkami povinného ručení je opravdu výrazný. Neplaťte zbytečně moc a pečlivě si vyberte, kde si povinné ručení sjednáte. 

Podle České asociace pojišťoven vzrostly ceny povinného ručení za poslední rok o 7 %. To platí ale jen pro bezproblémové řidiče. Rizikovým (bourajícím) a mladším řidičům se povinné ručení prodraží až o 100 %.

Nejde tedy o malé částky a před sjednáním povinného ručení je důležité pečlivě si porovnat nabídky jednotlivých pojišťoven.

„Nárůst ceny povinného ručení mimo internet je ještě výraznější. Zatímco v roce 2013 zaplatil klient za roční povinné ručení průměrně 2504 Kč, letos v říjnu ho povinné ručení stálo už 3007 Kč, tj. růst ceny o 20 %,“ analyzuje situaci na trhu povinného ručení Martin Špaček ze společnosti Financial Solutions and Services.

FSAS zveřejnilo statistiky povinného ručení

13.3.2014

Zjistěte, jakou slevu získávají klienti za roční placení pojištění, jaké je nejčastější připojištění a další zajímavé informace…

Průměrná cena povinného ručení

V únoru byla průměrná cena povinného ručení v našich kalkulačkách 2 537 Kč, což je o 6 % méně než v měsíci lednu. Důvodem je bonus z předchozích pojištění vyšší o 21 %, který zlevnil cenu pojištění.

Nejčastější připojištění

Pokud k průměrné ceně připočítáme také průměrnou cenu všech připojištění, zvedne se jeho cena na 2 756 Kč. Nejvíce sjednávaným připojištěním je připojištění skel, které zvolilo 10 % klientů. Za ním je připojištění rozšířených asistenčních služeb ve výši 2 % klientů a připojištění úrazu ve výši 1 % klientů.

Sleva s ročním placením

74 % klientů zvolilo roční platbu pojistného, díky níž získali slevu 5 – 10 %.

Průměrná cena pojišťovaného vozu

Průměrná cena vozu byla 193 243 Kč a jeho průměrné stáří bylo 5,7 let. To je průměrně mladší a dražší vůz, než je dlouhodobý trend, ale stejně jako minulý měsíc.

Změna dodavatele elektřiny a plynu: srpen – září 2013

29.10.2013

Odběratelé uskutečnili v září méně převodů energie než v srpnu. Očekává se, že klesající trend bude pravděpodobně pokračovat až do konce roku. Mnozí totiž čekají na nové ceny energie v začátku příštího roku. To však není potřeba. Pokud neuzavřete smlouvu s fixní cenou, zlevní se vám sazba od nového roku automaticky. A abyste stihli ušetřit, je třeba podat žádost o změnu dodavatele energie už teď – výpověď trvá 3 měsíce.
Operátor trhu s elektřinou (OTE) vydal statistiky za srpen a září. Vyplývá z nich, že za měsíc září změnilo dodavatele energie menší množství odběratelů než v měsíci srpnu. Celkový počet převodů v srpnu dosáhl čísla 65 252 a v září 46 024.

Porovnání elektřiny

V oblasti elektřiny se počet změn dodavatele za měsíc srpen týkal 37 214 odběrných míst, za měsíc září 27 214 odběrných míst. Nejvíce nových klientů se podařilo získat společnosti Bohemia Energy entity, s. r. o., ke které přišlo 26 125 klientů. Následuje RWE Energie, a. s., která se rozrostla o 5 687 klientů. Mezi tři dodavatele s nejvyšším počtem nových odběrných míst se zařadil také Comfort Energy, s. r. o., kterému přibylo 1 818 klientů.

Porovnání plynu

Změnu dodavatele plynu v září uskutečnilo 18 595 odběratelů, což je o 9 443 méně než v srpnu. Nejvíce nových zákazníků získala společnost Bohemia Energy entity, s. r. o., ke které přešlo 4 995 odběratelů. Následoval dodavatel plynu ČEZ prodej, s.r.o., který dokázal přilákat 4 612 nových klientů. Následuje E.ON Energie, a. s., ke kterému přišlo 2 962 klientů.

Zimní pneu – povinné od 1. listopadu!

1.10.2013

Jezdíte po 1. listopadu stále na letních pneumatikách? Pokud na nich v této době havarujete, náhrada škody z havarijního pojištění může být problém. Některé pojišťovny totiž tuto příčinu ve všeobecných podmínkách znevýhodňují.

Bez zimních pneumatik hrozí ztráta pojištění

„Pokud je nehoda v příčinné souvislosti s nesprávným obutím, vedle pokuty viníkovi hrozí od pojišťovny postih až do výše způsobené škody“, říká Zdeněk Novák, produktový manager.

Dbejte i na hloubku dezénu

Správné obutí se však netýká jen použití zimních pneumatik, ale také minimální hloubky dezénu 4 mm. Nejen, že správné obutí dokáže úplně zabránit havárii nebo ji alespoň minimalizovat, ale navíc se s nimi zbavíte problémů s případnou výplatou náhrady škody z havarijního pojištění.