Aktuality

Povinné ručení prochází v tomto roce změnami

4.8.2018

Na trhu povinného ručení nyní vládne ostrá konkurence, která nutí pojišťovny bojovat o každého klienta. Pojistné produkty se stávají promyšlenější a vstřícnější k potřebám řidičů. Jakými změnami povinné ručení v současné době prochází?

Průměrná částka, kterou řidič běžně zaplatí za povinné ručení, se v květnu 2018 zvýšila. Zatímco v dubnu si průměrný řidič sjednal povinné ručení za 4513 Kč, v květnu tato částka narostla na 4991 Kč a nyní se ustálila na 4938 Kč.

Pro pojišťovny totiž začíná být povinné ručení drahým produktem. Zvyšují se ceny náhradních dílů i mzdové náklady pracovníků ve všech odvětvích – i v autoservisech. Kvůli tomu je proplácení škod při autonehodách dražší, než kdy dřív, což vede pojišťovny k tomu, aby zvýšené náklady kompenzovaly vyššími cenami povinného ručení.

Mnohé z nich rovněž přistupují k přísnější segmentaci podle rizikovosti řidičů. Na oblibě získalo například stanovení ceny povinného ručení v závislosti na počtu ujetých kilometrů. Pojišťovny vychází z myšlenky, že čím sporadičtější je výskyt řidiče na vozovce, tím nižší je pravděpodobnost jeho autonehody.  Toto opatření vychází vstříc všem příležitostným řidičům, kteří nechtějí zbytečně přeplácet za své občasné ježdění. Průkopníkem této metody je Allianz, v současné době tento způsob cenotvorby praktikuje rovněž Uniqa. Očekává se, že je napodobí i další pojišťovny.

V průběhu tohoto roku se rovněž schyluje ke stanovení ceny podle hmotnosti vozidla. Podle tohoto kritéria stanovuje cenu Hasičská vzájemná pojišťovna a dle odhadů by ji v tomto roce měla napodobit i Axa a ČSOB.

Porovnej24.cz překvapuje unikátním Indexem

2.5.2018

Cenový srovnávač Porovnej24.cz nedávno veřejnosti představil svůj unikátní projekt Index24. O co se jedná a jak může být lidem užitečný?

Vyplatí se pořídit hypotéku teď, nebo ještě pár let počkat? Zdražují ceny finančních produktů, nebo jsou nyní na historickém minimu? Nejen na tyto otázky nabízí odpověď Index24. Jedná se o unikátní systém databází, mapující vývoj cen finančních produktů v čase.

„Po dobu 5 let jsme zaznamenávali data o cenách autopojištění, energií, hypoték a dalších finančních produktů.“Informuje Zbyněk Laisek z Porovnej24.cz. „Díky tomu dokážeme objektivně porovnat ceny finančních produktů v čase.“

Tyto informace můžou být lidem užitečné například při rozhodování, zda sjednat u určité služby smlouvu na kratší dobu, nebo raději fixovat cenu na co nejdelší období.

O Index24 projevují zájem nejen běžní občané, ale i mnozí novináři. Díky datům z Indexu24 tak můžou být čtenářům ve svých článcích mnohem odbornějším rádcem.

Zbyněk Laisek věří, že Index24 společně s cenovým srovnávačem Porovnej24.cz budou nástroji, díky kterým běžní spotřebitelé budou šetřit své peníze a získávat objektivní přehled o cenách.

 

Změna dodavatele elektřiny a plynu: leden – duben 2018

10.4.2018

Jak se daří trhu s energiemi? Lidé mají nyní obavy z hlášeného zdražení elektřiny a plynu, což se začíná projevovat na poptávce po smlouvách na dobu neurčitou.

Březen byl měsícem, kdy odběratelé měnili energie v nejvyšší míře – odběratelé sjednali o 44 % smluv více, než v měsíci únoru. Očekává se, že vzrůstající trend bude pokračovat z toho důvodu, že lidé mají obavy ze zdražování cen energií a chtějí si zajistit výhodnější cenu.

Odběratelé v první části roku 2018 raději sjednávali smlouvy na dobu neurčitou – po tomto typu kontraktu sáhlo o 24,14 % více lidí, než po smlouvách na dobu určitou. Z toho vyplývá, že přestože se očekává zdražení energií, odběratelé nemají příliš velký zájem si ceny fixovat prostřednictvím dlouhodobých smluv a raději si ponechávají možnost flexibilně změnit svého dodavatele v případě, že by narazili na zajímavou cenovou nabídku.

V tomto roce rovněž množství klientů využilo motivačních benefitů pro nové zákazníky, které některé energetické firmy poskytují pro nově příchozí. Mezi často využívaný benefit patřila například sleva na první fakturaci.

Zdražování energií se konečných spotřebitelů příliš nedotkne

27.12.2017

Rok 2018 bude ve znamení dražší elektřiny a plynu. Přestože tyto komodity podraží, konečným uživatelům se paradoxně ceny nenavýší buď vůbec, nebo jen velmi mírně.

Na rostoucí ceny energií má vliv několik faktorů. Prvním je růst její ceny na světové burze, který je zapříčiněn zdražováním černého uhlí. Dalším důvodem je zvyšující se spotřeba energií. České ekonomice se nyní výborně daří, firmy se rozšiřují, či se dokonce zakládá řada nových. To všechno vede ke zvýšené spotřebě a tudíž i zdražování.

Přestože ceny energií rostou, koncoví spotřebitelé se nemusí obávat výrazného zdražení. „Domnívám se, že energetické firmy ve snaze udržet si své stávající zákazníky raději sníží své obchodní marže, než aby riskovaly odchod svých klientů ke konkurenci.“ Tvrdí Zbyněk Laisek z portálu Porovnej24.cz. Zároveň dodává, že nyní je vhodná doba ke změně dodavatele, protože ceny jednotlivých energetických firem přichází z mnohými atraktivními benefity, aby nalákaly nové zákazníky – například slevou z první fakturace.

Sfinance.cz se mění na Porovnej24.cz

16.3.2015

Sfinance.cz měníme na Porovnej24.cz. Od 16. března 2015 tak naše služby a produkty najdete na www.porovnej24.cz. Změnu provádíme společně s firmou AOF, s.r.o., která zajišťuje technický provoz našich portálů. My – společnost FSAS – budeme nadále zodpovídat za obsah a správnost výpočtu kalkulací.

Tisková zpráva:

Sfinance.cz budou nadále fungovat nezávisle na Seznam.cz jako Porovnej24.cz

Společnost AoF, provozovatel srovnávače finančních produktů v současné době známého jako Sfinance.cz, se rozhodla nadále provozovat srovnávač samostatně a nezávisle na společnosti Seznam.cz. Od 16. března 2015 tedy její produkty najdou uživatelé na doméně www.porovnej24.cz. Pro klienty, kteří si pod hlavičkou serveru Sfinance.cz sjednali dlouhodobé produkty, se nic nezmění, podmínky dohodnutých smluv zůstávají beze změny.

Případní návštěvnici serveru Sfinance.cz budou do května 2016 přesměrováváni na novou doménu www.porovnej24.cz, kde najdou srovnávač provozovaný společností AoF. Po stejnou dobu pak bude Seznam.cz podporovat návštěvnost nového portálu. Klienti s dlouhodobými smlouvami, jejichž závazky stále platí, budou o změně domény a názvu srovnávače informováni e-mailem. Budou jim také nabídnuty služby nového srovnávače. Ten bude strukturou i vzhledem připomínat současnou verzi dostupnou na stránkách www.sfinance.cz.